in

Barcelona dëshiron yllin e Juventusit, Rodrigo Bentancur

Barcelona dëshiron yllin e Juventusit, Rodrigo Bentancur
Loading...

Klubi i madh katalunas, Barcelona po shqyrton një ofertë të lartë për mesfushorin e Juventusit Rodrigo Bentancur.

Blaugranët janë të interesuar të investojnë edhe më shumë në ekip para mbylljes së afatit kalimtar veror.

Mesfusha është pozita ku drejtuesit e klubit nga Camp Nou janë të interesuar të përforcohen dhe tani kanë etiketuar objektivin e tyre.

Sipas gazetës italiane Gazzetta dello Sport, kampionët e La Ligës po monitorojnë reprezentuesin uruguaian, Bentacur, të cilit thuhet se i është thënë se ai do të jetë vetëm një lojtar skuadre në Torino këtë sezon dhe jo titullar fiks.

bentancur1

Gjigantët e Serie A tashmë kanë nënshkruar me Adrien Rabiot dhe Aaron Ramsey këtë verë, dhe pavarësisht se mbërriti në Itali në 2017, 22-vjeçari tashmë mund të largohet.

Ekipi që drejtohet nga Maurizio Sarri është i gatshëm të dëgjojë ofertat rreth 60 milionë eurosh për ish-yllin e Boca Juniors, ekip i cili aktualisht që ka ende 50 për qind të kartonit në klauzolë në Bentancur.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Dembele, çelësi kryesor që Barcelona ta transferojë Neymarin

Dembele, çelësi kryesor që Barcelona ta transferojë Neymarin

Barca betis

Gjithçka që duhet të dini për ndeshjen Barça – Betis