carles perez roma
in

Barcelona dhe Roma arrijnë marrëveshje për Carles Perez

Loading...

Anësori sulmues i Barcelonës, Carles Perez, thuhet se është në rrugën e drejt për t’u transferuar këtë afat kalimtar te Roma në Serie A.

Para disa ditësh u raportua se spanjolle Perez ka përfunduar në listën e dëshirave të Romës si zëvendësues i Nicolo Zaniolos së lënduar, ndërsa tani kanë ardhur shkëndijat e para.

Sipas gazetës spanjolle Marca, Roma dhe Barcelona kanë arritur një marrëveshje që Perez të bashkohet me Giallorossët këtë afat kalimtar.

Marrëveshja mes palëve është arritur si huazim i thjeshtë gjashtë mujor me një detyrim blerje në fund të sezonit për 13 milionë euro.

Tani e gjitha thuhet se do të jetë në duart e anësorit sulmues për të vendosur nëse ai dëshiron të bëjë një lëvizje në Itali.

21-vjeçari, i cili rinovoi kontratën e tij deri në 2022 vetëm katër muaj më parë, është gjendur në një situatë të papritur: nga të qenurit brenda dhe rreth skuadrës së parë, e deri në shtytje, duke ndjekur ndryshimi i trajnerit

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-2 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
gianna bryant

Në helikopter thuhet se ishte edhe vajza e dytë e Bryant

messi 500 1

Messi mori fitoren e 500-të në karrierë me fanellën blaugrana