in

Më pëlqenMë pëlqen BOSSBOSS

Barcelona dhuron spektakël ndaj Betisit edhe pa Messin & Suarezin

Loading...

Barcelona e ka shijuar fitoren e parë në sezonin 2019/20 në La Liga, pasi e ka mposhtur më shumë spektakël Real Betisin me rezultat 5-2.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi me anë të Nabil Fekir në minutën e 15-të nga asistimi që pranoi prej Loren.

Por, katër minuta pa përfunduar pjesa e parë, Antoine Griezmann shënoi golin e parë në fanellën e Barcelonës, pas asistimit që mori nga Sergio Roberto.

barca betis1
BARCELONA, SPAIN – AUGUST 25: Rafinha of Barcelona runs with the ball during the Liga match between FC Barcelona and Real Betis at Camp Nou on August 25, 2019 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Pjesa e dytë ishte e gjitha e dominuar nga Blaugranasit, derisa sulmuesi francez realizoi edhe golin e tij të dytë në ndeshje në minutën e 50-të, e që Roberto sërish ishte asistuesi.

Gjashtë minuta më vonë, Carles Perez shënoi golin e tretë për katalunasit nga asistimi që pranoi prej Nelson Semedos.

barca betis2
BARCELONA, SPAIN – AUGUST 25: Nelson Semedo of Barcelona is challenged by Alfonso Pedraza of Real Betis during the Liga match between FC Barcelona and Real Betis at Camp Nou on August 25, 2019 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Në listën e realizatorëve u fut edhe Jordi Alba që shënoi gol të bukur në minutën e 60-të.

Arturo Vidal u fut në vend të Sergio Busquetsit në minutën e 74-të, për të realizua tre minuta më vonë një gol fantastik për Barcelonën.

barca betis3
BARCELONA, SPAIN – AUGUST 25: Antoine Griezmann of Barcelona celebrates with teammates after scoring his team’s second goal during the Liga match between FC Barcelona and Real Betis at Camp Nou on August 25, 2019 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

E gjitha çfarë Betisi arrit në fund të bënte ishte ta ngushtonte epërsinë e katalunasëve në 5-2 me anë të Loren (79’).

Pas javës së dytë, Barcelona ka arritur të arkëtojë katër pikë, ndërsa Sevilla dhe Atletico Madridi janë aktualisht dy skuadrat që kanë pikët e plota (6 pikë).


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messi goal festim

Messi dhe historia e festimit të golave të tij – Argjentinasi të gjithë golat ia dedikon gjyshes Celia

grizi lebron

Notat e lojtarëve: Barcelona 5-2 Real Betis, vlerësim maksimal për Griezmannin