in

HAHAHAHAHAHA

Barcelona kërkon dikë që të paguajë dënimin qesharak të Federatës Spanjolle për bisedimet para transferimit të Griezmannit

Barcelona kërkon dikë që të paguajë dënimin qesharak të Federatës Spanjolle për bisedimet para transferimit të Griezmannit
Loading...

Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) ka shqiptuar një gjobë qesharake për Barcelonën në lidhje me transferimin e Antoine Griezmann.

Barcelona arriti në muajin korrik të transferoj yllin francez nga Atletico Madridi për një shifër prej 120 milionë euro.

Megjithatë, transferimi i tij bëri bujë pasi Atletico kërkonte që katalunasit t’i paguanin 200 milionë euro.

Kjo pasi sipas pretendimeve të tyre, kur Barcelona arriti marrëveshje për me Griezmannin atëherë klauzola e francezit kishte ketë vlerë.

Çështja mes palëve ka shkuar edhe në federatën spanjolle të futbollit, e cila tashmë ka vendosur të dënoj Barcelonën.

Dënimi në drejtim të klubit nga Camp Nou është qesharak, vetëm 300 euro.

Sipas RFEF, dënimi për katalunasit vjen pasi këta të fundit kanë biseduar me Griezmannin dhe kanë arritur marrëveshje pa lejen e Atleticos. 

Kemi ndonjë fans që mund të paguajë këtë dënim qesharak!?


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messi inter

Messi në dyshim për përballjen ndaj Interit

fifa messi

Reagon FIFA: Nuk ka asnjë falsifikim të votave, Messi e fitoi me meritë çmimin