Barcelona klasike, apo gjenerata e re? Tri formacione se si mund të luajnë katalunasit nën drejtimin e Quique Setién
in

Barcelona klasike, apo gjenerata e re? Tri formacione se si mund të luajnë katalunasit nën drejtimin e Quique Setién

Loading...

Barcelona ka shkarkuar Ernesto Valverde dhe ka emëruar Quique Setién si trajnerin e ri të tyre.

61-vjeçari spanjoll ka marrëveshje për dy vjet e gjysmë me klubin nga Camp Nou dhe atij i kërkohet rikthimin në lojë i Barcelonës, si dhe për të shmangur çdo poshtërim tjetër të që klubi kishte në këto vite, sidomos në Ligën e Kampionëve.

Blaugranat aktualisht janë në krye të La Ligas, por e mban atë avantazh vetëm me diferencën e golave, ​​ndaj Real Madridit, që ka pikë të barabarta.

A do të vërehet dora e Setien me të vërtetë te Barcelona, apo të luajë përsëri si ka ndodhur në këto vite me të njëjtin formacion?

Më poshtë e gjeni një vështrim me tri formacione të mundshme që trajneri i ri mund t’i fusë në përdorim.

Natyrisht që Luis Suárez është jashtë deri në prill dhe Jean-Clair Todibo është larguar, kështu që ata nuk përfshihen, por përsëri ai ka shumë emra për të zgjedhur.

Barcelona klasike

barcelona klasike

Barcelona në mënyrën e Quique Setiene

barcelona setien

Brezi i ardhshëm

barcelona brezi ri
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Rey Manaj mbërrin te Barcelona për testet mjekësore

Rey Manaj mbërrin te Barcelona për testet mjekësore

Messi kërkon nga Barcelona që të nënshkruajnë me Agueron

Messi kërkon nga Barcelona që të nënshkruajnë me Agueron