in

Barcelona konfirmon: Dembele pesë javë jashtë fushave

Barcelona konfirmon: Dembele pesë javë jashtë fushave
Loading...

Ousmane Dembele do të jetë jashtë fushave për pesë javët e ardhshme pas një dëmtim në muskuj.

Barcelona e konfirmoi dëmtimin të hënën në mbrëmje, duke thënë se ai ishte diagnostikuar me një tendosje në muskulin e majtë.

Dembele e mori lëndimin pas ndeshjes hapëse në La Liga Santander ku Barcelonës luajti ndaj kundër Athletic Bilbao dhe pësoi humbje.

Ky është lëndimi i gjashtë që francezi e ka pësuar që nga ardhja në Camp Nou në 2017 dhe i treti i muskujve.

Në total lojtari ka kaluar 228 ditë i dëmtuar.

Si rezultat, Dembele ka luajtur vetëm 66 nga 120 ndeshjet e mundshme të Barcelonës.

Ai do t’i bashkohet Lionel Messit dhe Luis Suarez.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
A është Busquets lojtari kyç në mesfushën e Barçës?

A është Busquets lojtari kyç në mesfushën e Barçës?

Messi është nominuar për çmimin ‘Puskas’ më shumë se çdo lojtar në histori

Messi është nominuar për çmimin ‘Puskas’ më shumë se çdo lojtar në histori