in

Më pëlqenMë pëlqen

Barcelona me ofertën më të fundit për PSG-në, 130 milionë euro plus dy lojtarë për Neymarin

oferta fundit neymar
Loading...

E ardhmja e Neymarit tani për tani është në duart e Ousmane Dembeles dhe emirit të Katarit, Tamim ben Hamad Al Thani, dy burrat që mund ta zhbllokojnë transferimin e brazilianit drejt Barcelonës ose ta dënojnë atë që të mbetet edhe për një sezon tjetër në Paris Saint-Germain.

Lojtari është vlerësuar në rreth 170 milion euro, shifër e pranuar nga të dy, por tani ata duhet të bien dakord për mënyrën në të cilën do të bëhet pagesa. Prandaj, kur të dy delegatët u ndanë pas takimit, secili zhvilloi bisedime: drejtori sportiv i PSG, Leonardo, direkt me Dohan, ku fjala e fundit është te emiri Al Thani.

Delegacioni katalanas, i kryesuar nga drejtori i përgjithshëm i klubit, Oscar Grau, u kthye në Barcelonë me qëllim që të bind francezin ta lërë klubin spanjoll.

“L’Équipe” thotë se në orët e fundit kataluansit kanë propozuar një ofertë prej 130 milionë eurove plus Ivan Rakiticin dhe transferimin në sezonin e ardhshëm të Dembeles.

Shtypi francez siguron që e ardhmja e lojtarit të përfaqësueses së Brazilit do të vendoset sot ose nesër, raporton L’Equipe.

Ndryshe, PSG luan të premten takimin e dytë me Metzin, katër ditë para mbylljes së tregut të transferimeve.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Shtyhet rikthimi i Messit te Barcelona, argjentinasi nuk do të kthehet deri pas pushimit ndërkombëtar

Shtyhet rikthimi i Messit te Barcelona, argjentinasi nuk do të kthehet deri pas pushimit ndërkombëtar

neymar 500M

Neymar, një bast që Barcelonës i kushton 500 milionë euro