Barcelona mposht edhe Dinamo Kievin, mbetet lider në grup

Barcelona mposht edhe Dinamo Kievin, mbetet lider në grup
Loading...

Barcelona ka marr një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Dinamo Kievit, duke e mposhtur me rezultat 2-1 në kuadër të javës së tretë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Katalunasit e nisën shumë mirë ndeshjen pasi që fituan penallti që në minutën e pestë.

Nga pika e bardhë doli të jetë i saktë Lionel Messi, që ishte edhe goli i tretë në këtë edicion.

messi dk

Edhe pse kishte raste, gola në pjesën e parë më nuk kishte.

Në pjesën e dytë Barcelona rriti epërsinë, duke shënuar me Gerard Piquen në minutën e 65-të.

Krejt çka bëri Dinamo Kiev ishte një gol i shënuar nga Viktor Tsygankov në minutën e 75-të.

Barcelona ka nëntë pikë nga tri ndeshje dhe është lider i grupit.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
koeman

Koeman përballet me një dënim të madh në La Liga, shkaku i kritikave ndaj VAR-it

Lëndim serioz për Ansu Fatin në meniskun e brendshëm të gjurit të majtë

Lëndim serioz për Ansu Fati në meniskun e brendshëm të gjurit të majtë