in

Barcelona nis bisedimet për rinovimin e kontratës së Messit

Barcelona nis bisedimet për rinovimin e kontratës së Messit
Loading...

Barcelona është e interesuara të rinovojë edhe për disa vite kontratën e yllit të tyre, Lionel Messi.

Messi ka nënshkruar kontratën e tij të parë profesionale me klubin katalunas në vitin 2004.

Që nga ajo kohë, ylli argjentinas ka rinovuar plot dhjetë herë kontratën e tij me klubin nga Camp Nou.

32-vjeçari tashmë ka edhe dy vite të mbetura në kontratën e tij aktuale, por drejtuesit duan t’ia rinovojnë edhe për disa vite.

Sipas mediumit të njohur ESPN FC, Barcelona ka nisur tashmë bisedimet me Messin për rinovimin e kontratës së sulmuesit.

Ideja e klubit nga Camp Nou është që Messi të vazhdojë kontratën edhe dy vite tjera dhe të mbetet në klub deri në moshën 36-vjeçare. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Zëvendëspresidenti i Barcelonës, Cardoner: Presidenti e tha, nuk jemi të interesuar për Neymarin

Zëvendëspresidenti i Barcelonës, Cardoner: Presidenti e tha, nuk jemi të interesuar për Neymarin

Real Madridi ofron Bale dhe 90 milionë euro për Neymarin

Real Madridi ofron Bale dhe 90 milionë euro për Neymarin