darmian
in

Barcelona po e konsideron tranferimin e Darmianit

Loading...

Barcelona po e konsideron transferimin e mbrojtësit të Manchester United, Matteo Darmian, si një alternativë më e lirë në krahasim me shënjestrat si, Junior Firpo, Philipp Max dhe David Alaba.

Sipas ESPN, Ernesto Valverde ka kërkuar nga skuadra katalonase që të tentojnë transferimin e anëtarit të Real Betisit, derisa edhe Maxi i Augburgut është në listën e tyre.

Alaba ishte zgjedhja e parë e Blaguranaëve për t’i bërë konkurrencë Jordi Albas, mirëpo Bayern Munich refuzon ta shesë austriakun.

Kampioni i La Liga-së ishte duke i vëzhguar edhe Alberto Morenon e Liverpoolit dhe Felipe Luisin që u largua nga Atletico Madridi në drejtim të Brazilit.

Valverde po kërkon me ngulm një mbrojtës të majtë, gjersa Darmian thuhet se po i prinë garës për të kaluar në Camp Nou gjatë këtij afati.

Mbrojtësi italian ka kohë që lidhet me një largim nga Old Trafford, por Manchester United kërkon mbi 30 milionë euro.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Neymar nuk do të luajë në asnjë miqësore të PSG-së, projektohet rikthimi te Barcelona

Neymar nuk do të luajë në asnjë miqësore të PSG-së, projektohet rikthimi te Barcelona

maxresdefault 1

Messi dhe Ronaldo në mesin e të nominuarëve nga UEFA për golin e vitit