in

Barcelona prezanton fanellat e dyta, të ngjashme me ato që ishin veshur edhe nga Johan Cruyff

Barcelona prezanton fanellat e dyta, të ngjashme me ato që ishin veshur edhe nga Johan Cruyff
Loading...

Barcelona i ka prezantuar edhe fanellat e dyta për sezonin e ri, 2019/2020.

Pak ditë më parë Blaugranët i prezantuan fanellat e para, ndërsa tash skuadra katalunase ka zbuluar edhe fanellat e dyta për sezonin e ri.

Blaugranët kanë bërë një kombinim mes ngjyrës së kaltër dhe asaj të fanellës së parë, e që padyshim se është një fanellë e bukur.

Ky kombinim i ngjyrave sjell një kujtim për bluzën që Barcelona e kishte bartur para shumë vitesh në La Liga, me lojtarë të njohur, si Johan Cruyff.

Katalunasit do të shpresojnë që në sezonin e ri ta fitojnë Ligën e Kampionëve, që është prioriteti i tyre, por pse jo edhe La Ligan dhe Kupën e Mbretit.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Dani Alves është futbollisti i parë që fiton 40 trofe

Dani Alves është futbollisti i parë që fiton 40 trofe

Atletico e gjobit përsëri Griezmannin për mosparaqitje në stërvitje

Atletico e gjobit përsëri Griezmannin për mosparaqitje në stërvitje