Barcelona – PSG: Të rejat, formacionet e mundshme, statistika, lojtari për t’u shikuar, parashikimi
in

Barcelona – PSG: Të rejat, formacionet e mundshme, statistika, lojtari për t’u shikuar, parashikimi

Loading...

Në Camp Nou sot (e martë) zhvillohet ndeshja e parë e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndërmjet Barcelonës dhe Paris Saint-Germainit.

Faza e eliminimit direk në garën më të madhe evropiane për klube fillon këtë javë dhe skuadrat do t’i zhvillojnë ndeshjet e para dhe padyshim që përballja kryesore e kësaj faze është ndërmjet kampioni francez dhe gjigantit katalunas.

Për herë të fundit këto skuadra u takuan po në 1/8 e finales në sezonin 2016/2017, kur Blaugranët bënë një rikthim historik duke fituar me rezultat të përgjithshëm prej 6-5.

Të rejat e skuadrave

Barcelona

Katalunasit edhe në këtë sfidë do të jenë pa shërbimet e emrave, si Ansu Fati, Sergi Roberto, Philippe Coutinho, Martin Braithëaite e Ronald Araujo.

pik

Në anën tjetër në stërvitje është kthyer veterani i mbrojtjes, Gerard Pique, mirëpo nuk pritet angazhimi i tij në këtë sfidë.

Paris Saint-Germain

psg

PSG ka mungesa të emrave të mëdhenj në udhëtimin në Kataluni. Ish-sulmuesi i Barcës, Neymar, nuk mund të luajë, po ashtu edhe ish-anësori i Real Madridit, Angel Di Maria.

Colin Dagba dhe Juan Bernat janë mungesat tjera, derisa lajm i mirë është kthimi i mesfushorit italian, Marco Verratti.

Formacionet e mundshme

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Mingueza, de Jong, Lenglet, Alba; Pjanic, Busquets, Pedri; Dembele, Messi, Griezmann.

Formacionet e mundshme - Barcelona PSG

Paris Saint-Germain: (4-2-3-1): Navas; Kehrer, Marquinhos, Kimpembe, Kurzaëa; Paredes, Gueye; Kean, Verratti, Mbappe; Icardi.

form psg
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Parashikimi statistikor i ‘CIES Football Observatory’ për renditjen finale në ligat kryesore evropiane

Parashikimi statistikor i ‘CIES Football Observatory’ për renditjen finale në ligat kryesore evropiane

Mbappe sikur Albin Kurti, Barcelona e pëson më keq se LDK-ja!

Mbappe sikur Albin Kurti, Barcelona e pëson më keq se LDK-ja!