Barcelona u turpërua nën drejtimin e tij, Qiuque Setien refuzon të jap dorëheqje
in

Barcelona u turpërua nën drejtimin e tij, Quique Setién refuzon të jap dorëheqje

Loading...

Trajneri i Barcelonës, Quique Setién,  ishte shumë i mërzitur nga humbja e rëndë me rezultat 8-2 ndaj Bayern Munich.

Ai i ka shmangur pyetjet rreth të ardhmes së tij, duke refuzuar të jap dorëheqje pas ndeshjes.

“Tani gjithçka është shumë afër për të menduar nëse do të vazhdoj apo jo, realiteti është se kjo nuk varet nga unë”.

Ai i ndal dhe i komentoi edhe fjalët e Gerard Piqué, që tha se duhet ndryshim në të gjitha sferat e klubit.

“Nëse Piqué , i cili ka qenë këtu gjatë gjithë jetës së tij, ka thënë, ndoshta disa vendime duhet të merren”.

“Unë kam qenë këtu për tetë muaj, nuk do të marr në konsideratë nëse është fundi i ciklit”.

“Duhet të bëhet një reflektim i duhur , duke marrë parasysh situatën dhe rrethanën që kjo humbje poshtëruese dhe e dhimbshme përfaqëson për Barcelonën”.

“Ekziston një zhgënjim i madh dhe mbetet vetëm të reflektohet dhe të vendoset “, ka thënë ai duket shtuar se u pranuan shumë gola dhe diçka mungoi.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Vjen reagimi i Bartomeut - Ju kërkojmë falje tifozëve, do të marrim disa vendime pas kësaj ndeshje

Vjen reagimi i Bartomeut – Ju kërkojmë falje tifozëve, do të marrim disa vendime pas kësaj ndeshje

Edhe sa do të durojë Messi? Rasti i rrallë për Interin që ta ofrojë argjentinasin, pasi klubi i tij dhe bashkëlojtarët po e ‘largojnë’

Edhe sa do të durojë Messi? Rasti i rrallë për Interin që ta ofrojë argjentinasin, pasi klubi i tij dhe bashkëlojtarët po e ‘largojnë’