Cadiz nga liga e dytë e Spanjës gjunjëzon Barcelonën dështake!
in

Cadiz nga liga e dytë e Spanjës gjunjëzon Barcelonën dështake!

Loading...

Barcelona është mposhtur në udhëtim te Cadizi me rezultat 2-1 në ndeshjen e javës së 12-të në La Liga.

Ekipi i Ronald Koeman nuk ka arritur të vazhdojë formën e mirë pasi janë befasuar nga Cadizi, duke pësuar humbje.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë nga Barcelona dhe raste më të shpeshta, por vetëm vendasit gjeten golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e tetë dhe ishte Alvaro Gimenez, i cili shënoi nga afërsia për 1-0.

Në pjesën e dytë, Barcelona e rriti nivelin e lojës në kërkim të golit dhe rikthimit të rezultatin, por edhe pse e gjeti golin e barazimit, e pranuan edhe një gol më vonë dhe humbën ndeshjen.

Goli i Barcelonës erdhi në minutën e 57-të dhe ishte Pedro Alcala që shënoi autogol për barazimin 1-1, ndërsa Alvaro Negredo (63’) vulosi fitoren e Cadizit 2-1.

Pas kësaj humbje, Barcelona e sheh veten në pozitën e shtatë me 14 pikë, ndërsa Cadizi renditet i pesti me 18 pikë.

Në ndeshjen e radhës, katalunasit e presin Levanten, ndërsa Cadizi udhëton te Celta Vigo.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona do vetëm tri pikë në udhëtim te Cadiz, formacionet zyrtare

Barcelona do vetëm tri pikë në udhëtim te Cadiz, formacionet zyrtare

Ronaldo kërkon golin e parë ndaj Messit në Ligën e Kampionëve

Ronaldo kërkon golin e parë ndaj Messit në Ligën e Kampionëve