in

Caktohet gjyqtari i derbit në La Liga: Barcelona – Atletico Madrid

Caktohet gjyqtari i derbit në La Liga: Barcelona – Atletico Madrid, vlerësohet shumë nga UEFA
Loading...

Është caktuar edhe zyrtarisht gjyqtari që do të ndajë drejtësinë në derbin e La Ligas në mes të Barcelona dhe Atletico Madrid.

Hernandez Hernandez do të jetë ai që do të sinjalizojë fillin dhe fundin e takimit ndoshta më të rëndësishme në ligën spanjolle në këtë edicion.

Ai ishte zgjedhur po ashtu në takimin e fundit mes Blaugranasve dhe Real Madridit në Santiago Bernabeu, para se të pësonte lëndim dhe të zëvendësohej nga Undiano Mallenco.

Caktohet gjyqtari i derbit në La Liga: Barcelona – Atletico Madrid, vlerësohet shumë nga UEFA
Hernandez Hernandez dhe Messi

Hernandez vlerësohet lartë nga UEFA për referimin e tij, sidomos në kualifikimet për Euro 2020 që do të mbahej në këtë verë, por shkaku i coronavirusit u shtye për verën e vitit të ardhshëm.

Ai po ashtu konsiderohet të jetë si njëri ndër gjyqtarët që e përdor më së miri VAR-in, e që është në bashkëpunim me Carlos del Gerro dhe Martinez Munueran.

Mateu Lahoz do të jetë në dhomën e VAR-it për takimin Barcelona – Atletico Madrid që zhvillohet në Camp Nou më 30 qershor nga ora 22:00.

Barcelona barazoi mbrëmë 2-2 me Celta Vigon, duke kaluar në krye të tabelës me një pikë më shumë se Real Madridi, që ka një ndeshje më pak. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Quique Setien ka shkaktuar edhe më shumë kaos te Barcelona – katalunasit po shkojnë drejtë dështimit

Setien ka shkaktuar edhe më shumë kaos te Barcelona – katalunasit drejtë dështimit

Pamjet që shfaqin Messin duke injoruar haptas instruksionet e asistentit të Setien

Pamjet që shfaqin Messin duke injoruar haptas instruksionet e asistentit të Setien