in

Carvajal më i miri, zhgënjen Messi: Real Madridi 2-0 Barcelona, notat e lojtarëve

messi marcelo
MADRID, SPAIN - MARCH 01: Lionel Messi of FC Barcelona is tackled by Marcelo of Real Madrid during the Liga match between Real Madrid CF and FC Barcelona at Estadio Santiago Bernabeu on March 01, 2020 in Madrid, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)
Loading...

Real Madridi e ka mposhtur 2-0 Barcelonën në kuadër të javës së 26-të në La Liga.

El Clasico i 180-të i ka takuar Los Blancosve që shënuan dy gola me anë të Vinicius Junior (71’) dhe Mariano Diaz (90+2’).

vinicius

Real Madridi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.22, derisa Barcelona u vlerësua me 6.44.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Dani Carvajal që u notua me 8.4.

Lionel Messi kishte një paraqitje nën mesatare dhe arriti të marrë një vlerësim 6.4.

Ndërsa, dështimi i derbit në ligën spanjolle doli të ishte Marc-andre ter Stegen që u vlerësua me 5.8

notat real m
Notat e lojtarëve të Real Madridit (Foto: WhoScored)
notat barca
Notat e lojtarëve të Barcelonës (Foto: WhoScored)
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Real Madrid – Barcelona, formacionet e mundshme të El Clasicos numër 180 në La Liga

Real Madrid – Barcelona, formacionet e mundshme të El Clasicos numër 180 në La Liga

busquets

Busquets: Barca nuk di ta nxjerrë topin përpara kur skuadrat bëjnë presion një me një