in

Coutinho me dy veprime shkakton spekulime se do të largohet nga Barcelona

coutinho 2
Loading...

Nëse i përmbahemi rreptësisht deklaratave të përfaqësuesit të tij, Kia Joorbachian, është e qartë se nuk ka ‘rast për largimin e Philippe Coutinhon’ sepse lojtari do të vazhdojë të vesh fanellën e Barcelonës.

Së fundi janë shfaqur disa elemente që nuk mund të kontrollojnë ose të paktën i ka shpëtuar agjentit të brazilianit, e cila gjë bën të shkaktohen spekulimet për largimin e brazilianit.

coutinho 1

Një nga shenjat që kanë shkaktuar thashetheme është se sulmuesi e ka fshirë çdo referencë të Barcelonës në Instagram. Në fakt, ai ka hequr edhe foton me fanellën e Barçës për ta vënë me të kombëtares së Brazilit.

Ky test nuk do të ndalet që të jetë thjesht rrethanor – sulmuesi sapo ka fituar Copa American me Brazilin dhe mund të kuptohet si një dremitje për ekipin kombëtar.

Gjithashtu, sipas radios ‘Sin Concesiones’, 27-vjeçari nuk i ka regjistruar fëmijët në shkollat fillore të Barcelonës për vitin e ri akademik.

Nëse këtyre dy fakteve ia shtojmë nevojën e Barcelonës për të rimarrë një pjesë të investimit të bërë në Antoine Griezmannin (120 milionë euro), se ka një suficit sulmuesish në skuadër pas ardhjes së sulmuesit francez dhe se braziliani nuk i ka përmbushur pritshmëritë e klubit blaugranave, pritet që lojtari do të largohet.

Ndryshe, Coutinho është raportuar se mund të transferohet te PSG-ja apo të rikthehet te Liverpool.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona Atletico Reali

Barcelona, Atletico dhe Real Madrid: Si duken tri skuadrat e mëdha para fillimit të sezonit 2019/20

Babai i Neymarit drejt Torinos, braziliani mund të transferohet te Juve

Neymar te Juventusi – babai i tij do të udhëtojë drejt Torinos!?