in

Coutinho zhgënjimi i madh i Barcelonës: Më i shtrenjti në histori, që u largua kokulur

Coutinho zhgënjimi i madh i Barcelonës: Më i shtrenjti në histori, që u largua kokulur
Loading...

Philippe Coutinho, lojtari më i shtrenjtë në historinë e Barcelonës, u largua për t’u bashkuar me Bayern Munich në huazim.

Braziliani arriti në Camp Nou në fillimin e vitit 2018 duke u projektuar si lojtari që do ta zë vendin e Andres Iniestas, i cili ishte larguar nga Barcelona pas përfundimit  të sezonit 2017/18.

coutinho barca

Coutinho ishte një interpretues, ylli i Liverpoolit në Ligën Premier. Ai edhe Spanjë e kishte treguar potencialin te Espanyol në 2012.

Por mesfushori nuk ka qenë në gjendje të performojë në nivelin e dëshiruar që nga ardhja e tij në Kataluni.

Coutinho është dukur i paaftë në Barcelonë, i paaftë të ndikojë në ndeshje siç tregonte në Liverpool.

27-vjeçari u bashkua me Blaugrana në mesin e sezonit 2017/18.  Tifozët e pritën me padurim, duke pritur gjëra të mëdha nga ai.

coutinho dembele

Mesfushori ka luajtur 76 herë për klubin që kur u bashkua, me vetëm Jordi Alban dhe Ivan Rakiticin që luajti më shumë.

Që nga ardhja e tij, Coutinho ka shënuar vetëm 21 gola, duke mbetur pas shokëve të skuadrës Luis Suarez (40) dhe Lionel Messi (71).

coutinho stats

Ai arriti erdhi për 120 milionë euro me mundësi rritje deri në 135 milionë euro.

Ky investim duket i humbur duke gjykuar se ai u largua drejt Bundesligës.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Messi është nominuar për çmimin ‘Puskas’ më shumë se çdo lojtar në histori

Messi është nominuar për çmimin ‘Puskas’ më shumë se çdo lojtar në histori

Juventusi i ofron 37 milionë euro pagë Neymarit vetëm që të kalojë në Torino

Juventusi i ofron 37 milionë euro pagë Neymarit vetëm që të kalojë në Torino