in

Dembele, çelësi kryesor që Barcelona ta transferojë Neymarin

Dembele, çelësi kryesor që Barcelona ta transferojë Neymarin
Loading...

Barcelona është duke shpresuar që ta transferojë Neymarin në këto ditë të fundit të afatit kalimtar, e që e sheh Ousmane Dembelen si çelësin kryesor për marrëveshjen me Paris Saint Germainin.

Skuadra katalonase po e kërkon me ngulm rikthimin e brazilianit, mirëpo është kampioni i Ligue 1 që po refuzon të bëjë biznes me Blaugraasit.

Lojtari 27-vjeçar tashmë e ka bërë të ditur se e dëshiron rikthimin në Camp Nou, mirëpo në garë për të është edhe Real Madridi.

Barcelona shpreson që ta mposht rivalin e përbetuar për shërbimet e brazilianit, me ofertën prej 100 milionë eurosh dhe sulmuesin francez.

Le10Sport raporton se Dembele po e refuzon largimin, mirëpo kampioni i La Liga-së është i bindur se mund të arrij marrëveshje me PSG-në për shkëmbimin e lojtarëve.

Së fundmi është raportuar se Josep Maria Bartomeu do të përfshihet në bisedime me skuadrën nga qyteti i Parisit për ta kompletuar sa më parë rikthimin e Neymarit në Camp Nou.

Braziliani u largua në vitin 2017 nga Barcelona për shumën rekorde 222 milionë euro në drejtim të Parkut të Princave, por tani e dëshiron sërish të luaj në Spanjë.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
PSG i jep ultimatum disa orësh Barcelonës, përndryshe Neymar do të kalojë te Reali

PSG i jep ultimatum disa orësh Barcelonës, përndryshe Neymar do të kalojë te Reali

Barcelona dëshiron yllin e Juventusit, Rodrigo Bentancur

Barcelona dëshiron yllin e Juventusit, Rodrigo Bentancur