in

Dembele kthehet në skuadrën e Barcelonës për ndeshjen me Villarrealin

Dembele kthehet në skuadrën e Barcelonës për ndeshjen me Villarrealin
Loading...

Barcelona do të mundohet ta harrojë sa më shpejtë humbjen nga Granada (2-0) dhe situatën rreth trajnerit Ernesto Valverde.

Ka shumë raportime që Barcelona është duke e menduar shkarkimin e tij dhe ndeshjet e radhës do të jenë vendimtare.

Por një lajm i mirë në kampin e Barcelonës ka ardhur sot, pasi Ousmane Dembele është tubuar me ekipin dhe do të jetë i gatshëm për sfidën me Villarrealin.

Ai mungon nga ndeshja me Athletic Bilboan, shkaku i një dëmtimi në muskuj.

Barca e ka publikuar skuadrën për ndeshjen e së martës, ku shihet rikthimi i francezit.

Edhe Lionel Messi do të jetë i gatshëm për këtë ndeshje, pasi ndaj Granadas, luajti vetëm për 45 minuta.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Valverde drejt shkarkimit, katër trajnerë në pritje që ta marrin drejtimin e Barcelonës

Valverde drejt shkarkimit, katër trajnerë në pritje që ta marrin drejtimin e Barcelonës

55-vjeçari thotë se skuadra e tij nuk e ka nisur mirë edicionin dhe duhet të këndellen. “Nuk e kemi nisur mirë edicionin dhe kjo është një fakt, por nuk duhet të qëndrojmë duke vajtuar këtë nisje të keqe, por duhet të punojmë që të kalojmë këtë situatë”, tha Valverde. Në pesë ndeshje e para në La Liga, Barcelona ka marrë dy fitore, ka një barazim dhe ka pësuar dy disfata.

Valverde flet për zërat rreth shkarkimit: E di që jam në një pozicion ku rezultatet kanë rëndësi