Dembélé: ndeshja kundër Dortmund-it do të jetë e veçantë për mua
in

Dembélé: ndeshja kundër Dortmund-it do të jetë e veçantë për mua

Loading...

Ousmane Dembélé është gati për një takim shumë të veçantë. Ai nuk mund të luante kundër skuadrës së tij të mëparshme në Gjermani për shkak të një dëmtimi, por ai do të jetë në dispozicion për ndeshjen e Camp Nou. Sulmuesi francez, i cili luajti për Borussia Dortmund gjatë sezonit 2016/17 përkrah lojtarëve si Götze, Reus dhe Guerrero, hedh një vështrim në lajmet më të fundit të Barça para ndeshjes së madhe të Champions League të Mërkurën, përcjellë barcelona.al

Sfidat e ardhshme

“Ne kemi ndeshje të rëndësishme në javët e ardhshme, së pari kundër Dortmundit dhe më pas kundër Atlético. Ne duhet të jemi të përgatitur për këto ndeshje të mëdha.”

“Kundër Dortmundit, duhet të fitojmë për të siguruar kualifikimin sa më shpejt. Është ndeshja më e rëndësishme në këtë pjesë të sezonit. Me mbështetjen e tifozëve tanë, shpresojmë të marrim të tre pikët që të mund të shkojmë në Inter me paqen e mendjes.

Dembele, kundër klubit të tij të mëparshëm

“Dortmundi do të jetë një ndeshje e veçantë për mua. Unë ende kam miq në mesin e ish-bashkëlojtarëve të mi. Ne do të jemi rivalë, por asgjë nuk ndryshon. Unë u largova para tre vjetësh dhe nuk i kam parë që prej atëherë. Emocionalisht, do të të jetë pak e vështirë, por do të jem i lumtur t’i shoh ata dhe të luaj kundër tyre “.

“Ata janë një ekip që sulmon dhe nuk priren të luajnë në mbrojtje. Ata gjithmonë luajnë si ekip dhe japin gjithçka, duke dashur të fitojnë çdo ndeshje, sepse ata janë një anë e shkëlqyeshme. Ata do të vijnë me shumë intensitet , por Camp Nou i pret ata! “, përcjellë barcelona.al

dembele dortmund2

Tani më i shëruar

“Gjatë parasezonit isha shumë mirë. Pas, u lëndova dhe isha jashtë për një muaj. Kur u ktheva, pata disa probleme fizike. Tani duhet të luftoj për vendin tim, sepse kemi një ekip të shkëlqyeshëm dhe ka më shumë konkurrencë sesa në sezonet e kaluara. Ka shumë, shumë sulmues, me shumë cilësi, dhe jemi të motivuar të jemi edhe më mirë. Ne duhet të përparojmë së bashku dhe gjithçka do të shkojë mirë.

“Që nga ardhja ime në Barça tre vjet më parë jam përmirësuar në përgatitjen time për lojëra. Shkoj në palestër dhe ngrohem siç duhet. Barça është një ekip i shkëlqyeshëm, me lojtarë të shkëlqyeshëm dhe kjo ju bën të dëshironi të fitoni për të dhënë gjithçka.”

Goli juaj më i mirë te Barça?

“Kur shënova kundër Tottenhamit, ose atë që bëra kundër Chelsea. Unë preferoj Tottenham sepse kam pasur shumë hapësirë ​​dhe e kam dashur atë. Për mua është goli më i mirë që kam shënuar te Barça.”

Lidhja franceze

“Unë dua të tregoj se çfarë mund të bëj në fushë. I gjithë ekipi më ndihmon, por unë veçanërisht pranoj mbështetje nga Clément (Lenglet) dhe Samuel (Umtiti).

“Me Griezmann ne kemi qenë miq për një kohë të gjatë dhe ai më jep shumë këshilla. Ai është një person shumë i mirë dhe një mik i mirë. Ai është duke bërë shumë mirë me pjesën tjetër të grupit dhe nuk ka nevojë për shumë kohë për t’u përshtatur.”

dembele grizi
Dembélé dhe Griezmann

“Messi është një lojtar i shkëlqyeshëm. E shikova në televizion kur isha i ri, por të luash me të dhe ta shoh në jetën reale është edhe më mirë. Është një nder për të që të më thotë se kam talent, por duhet ta provoj atë në fushë “./barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
grizi konsideron largimin

Griezmann konsideron largimin nga Barcelona

Barcelona – Dortmund, formacionet e mundshme të super ndeshjes

Barcelona – Dortmund, formacionet e mundshme të super ndeshjes