in

Eksperti i gjykimit, Andujar Oliver: Tërheqja e Lenglet ndaj Ramos ishte e lehtë, penalltia nuk duhej akorduar

Eksperti i gjykimit, Andujar Oliver: Tërheqja e Lenglet ndaj Ramos ishte e lehtë, penalltia nuk duhej akorduar
Loading...

Eksperti spanjoll i gjykimit, Andujar Oliver ka folur rreth për penalltinë e akorduar në favor të Real Madridit në El Clasico ndaj Barcelonës.

Real Madridi ka arritur të mposht Barcelonën me rezultat 1-3 në ndeshjen El Clasico të vlefshme për javën e shtatë në La Liga.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Ansu Fati (8’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Federico Valverde (5’), Sergio Ramos (63’) dhe Luka Modric (90’).

Megjithatë, në minutën e 62-të, gjyqtari Martinez Munuera dha një penallti në favor të Realit pasi u konsultua me VAR-in në lidhje me një tërheqje të Clement Lenglet ndaj Sergio Ramos dhe kjo bëri që lojtarët e Barçës të protestojnë.

Sipas ekspertit spanjoll të gjykimit, Andujar Oliver, penalltia ishte shumë e lehtë për t’u akorduar.

“Këto mbajtje të vogla nuk janë një arsye për të sinjalizuar një penallti, pasi do të duhej të fishkëllehej 40 herë çdo ndeshje”.

taman
Fluturoj, fluturoj RAMOSIII

“Nuk ka asnjë lidhje me rastin e Sanabrias në ndeshjen e Betisit kundër Real Sociedadit, ku kapja e fanellës ishte shumë e qartë pasi ajo edhe u grisë”, ka thënë Andujar Oliver për Marca

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Messi është i uritur, 900 ditë pa shënuar në El Clasico

Messi është i uritur, 900 ditë pa shënuar në El Clasico

Koeman: Penalltia nuk ishte. Kur dikush ju tërheq për fanelle nga përpara, ju duhet të bini përpara jo prapa

Koeman: Penallti nuk ishte. Kur dikush ju tërheq për fanelle nga përpara, ju duhet të bini përpara jo prapa