BOSSBOSS Më pëlqenMë pëlqen

FIFA: Lojtari më i mirë i vitit ka vetëm një emër: LIONEL MESSI

FIFA: Lojtari më i mirë i vitit ka vetëm një emër: LIONEL MESSI
Loading...

Messi është zgjedhur Lojtari më i mirë sipas FIFA për sezonin 2018/19.

Ylli argjentinas ka arritur që ta mposht Virgil Van Dijkun e Liverpoolit dhe Cristiano Ronaldon e Juventusin në garë për çmimin ‘The Best’.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë në sezonin e kaluar me Barcelonën ishte fantastik, derisa kishte shënuar më së shumti gola dhe kishte bërë më së shumti asistime.

Mbrojtësi holandez shihej si favorit për ta fituar këtë çmim, pasi kishte fituar javë më parë çmimin e lojtarit të vitit nga UEFA.

Por, Messi arriti ta mposhte lojtarin më të mirë të The Reds në ceremoninë që po mbahet në Milano.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

10 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Alisson shpallet portieri më i mirë i vitit nga FIFA

Alisson shpallet portieri më i mirë i vitit nga FIFA

Fjalët e para të Lionel Messit pasi e fitoi çmimin si “Lojtarit më i mirë nga FIFA”

Fjalët e para të Lionel Messit pasi e fitoi çmimin si “Lojtarit më i mirë nga FIFA”