in

Formacionet zyrtare, Juventus – Barcelona – Shumë ndryshime nga Koeman

Formacionet zyrtare, Juventus – Barcelona – Shumë ndryshime nga Koeman
Loading...

Juventus do ta pres Barcelonën në kuadër të javës së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Zonja e Vjetër do të jetë pa Cristiano Ronaldon, që vazhdon të mbetet pozitiv me COVID-19.

Trajneri i Juves, Andrea Pirlo, për këtë ndeshje në sulm ka zgjedhur dyshen, Paulo Dylbala dhe Alvaro Morata.

Në anën tjetër Ronald Koeman sulmin ia ka besuar Lionel Messit, ndërsa atë do ta ndihmojë Antoine Griezmann dhe Ousmane Dembele.

Ansu Fati dhe Sergio Busquets do t’ia fillojnë ndeshjen nga banka, ndërsa Gerard Pique mungon shkaku i kartonit të kuq dhe Philippe Coutinho shkaku i lëndimit.

Ndeshja fillon në ora 21:00 dhe zhvillohet në Allianz Stadium.

Juventus: Szczesny; Demiral, Bonucci, Danilo; Cuadrado, Kulusevski, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Dybala, Morata

Barcelona: Neto; Sergi Roberto, Araujo, Lenglet, Jordi Alba; Pjanic, De Jong; Pedri, Messi, Dembelé; Griezmann

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Kush do të jetë president i ri i Barcelonës?

Kush do të jetë president i ri i Barcelonës?

Notat e lojtarëve, Juventus 0-2 Barcelona: Messi yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Juventus 0-2 Barcelona: Messi yll i ndeshjes