in

Formacionet zyrtare: Real Sociedad – Barcelona

Formacionet zyrtare: Real Sociedad – Barcelona
Loading...

Real Soeciedadi dhe Barcelona i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 17-të në La Liga.

Sociedadi do të jetë nikoqir i Blaugranasëve në ndeshjen që fillon nga ora 16:00 në stadiumin ‘Reale Seguros Satdium’.

Assier Illarmendi që është i lënduar dhe Robin Le Normand që ka plotësuar numrin e kartonëve, do të mungojnë te Sociedadi.

Në anën tjetër, Ousmane Dembele do të jetë mungesa e vetme e skuadrës katalunase për këtë takim.

Formacioni startues i Real Socediadit:

📝 La alineación de hoy. A por todas en el Reale Arena. AUPA REAL!!! 💙⚪️#RealSociedadBarça #AurreraReala

Gepostet von Real Sociedad de Fútbol am Samstag, 14. Dezember 2019

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Pique, Rakitic, Sergio, Suarez, Messi, Lenglet, Griezmann, Alba, Roberto, De Jong.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Super kompjuteri parashikon shanset e çdo klubi për ta fituar Ligën e Kampionëve për sezonin 2019/20

Super kompjuteri parashikon shanset e çdo klubi për ta fituar Ligën e Kampionëve për sezonin 2019/20

Trajneri i Barcelonës, Valverde: Sociedadi na bëri shumë presion, e merituan një pikë

Valverde: Sociedadi na bëri shumë presion, e merituan një pikë