Golashënuesit më të rinj të Barcelonës në La Liga

Bojan Krkic
Loading...

Goli i Ansu Fati ndaj Osasunas vendosi një rekord të ri në klubi. Në moshën 16 vjeç dhe 304 ditë, ai u bë golashënuesi më i ri për Barcen në kampionat. Përveç lojtarit të U19A, më parë ka pasur disa të rinj që kanë mbajtur rekordin:

Bojan Krkic ishte vetëm 17 vjeç dhe 53 ditë kur shënoi në sezonin 2007/08 gjatë ndeshjes Villarreal-Barça. Leo Messi është i treti në këtë renditje të veçantë. Goli i tij gjatë ndeshjes Albacete-Barça në vitin 2004/05 ishte i pari i tij, dhe në atë kohë argjentinasi ishte 17 vjeç dhe 331 ditë. Tre të parët janë ndjekur nga Jofre Mateu (18 vjet e 111 ditë), Thiago Alcántara (18 vjet e 315 ditë) dhe Munir El Haddadi (18 vjet e 358 ditë).

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Leo Messi

Zbulohet plani për të rikthyer Messin sa më shpejt nga dëmtimi

Ekipa

Shumë lojtarë të ekipit të parë janë të zemëruar dhe irrituar nga menaxhimi i bordit të drejtorëve të Barcelones në këtë merkato.