in

Griezmann: Mezi pres të luaj me Messin, jam i ngazëllyer për ta parë atë çdo ditë

messi griezmann
Loading...

Ish-sulmuesi i Atletico Madridit do të duhet të bëjë pa Messin në turneun e Barcelonës në Japoni, ndërsa ylli argjentinas qëndron ende në pushim pas luajtjes në Copa America.

Griezmann foli ekskluzivisht për gazetën Marca rreth lëvizjes së tij në Barcelonë dhe rreth të luajturit së bashku me Messin.

“Do të jetë e mrekullueshme të luajë së bashku me të [Messin]”, ka thënë fillimisht Griezmann për Marca.

“Jam i ngazëllyer për të parë se çfarë ai është çdo ditë, çfarë ai pëlqen në trajnim, unë dua të shoh çfarë bënë ai në stërvitje që unë do të përpiqet të përsërisë ose të bëjë në rrugën time dhe të njoh atë brenda dhe jashtë fushës”.

“Nuk mund ta pres që ai të arrijë në klubi. Do të jem gati për të bërë gjithçka që duhet: për të, për klubin dhe për lojtarët”.

Francezi u pyet nëse mund të mos e kalojë mirë me argjentinasi, por Griezmann nuk beson në atë teori.

“Unë nuk jam një person i vështirë. Më pëlqen të jem rreth njerëzve dhe jam i sigurt se do të vazhdojmë me të vërtetë mirë”, përfundoi francezi. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Alaba, objektivi kryesor i Barcelonës për mbrojtjen

Alaba, objektivi kryesor i Barcelonës për mbrojtjen

iniesta japan

Andrés Iniesta na pret në Japoni!