in

Guardiola përjashton mundësinë e kthimit: “Koha ime si trajner i Barcelonës ka mbaruar”

Loading...

Pep Guardiola ka përjashtuar mundësinë e kthimit në Camp Nou, duke këmbëngulur se koha e tij si trajner i Barcelonës ka mbaruar.

Spekulimet mbi të ardhmen e Guardiolas në Manchester City kanë filluar të intensifikohen ndërsa ai i afrohet gjashtë muajve të fundit të kontratës së tij.

Guardiola përjashton mundësinë e kthimit: “Koha ime si trajner i Barcelonës ka mbaruar”
Guardiola & Messi

Spanjolli ka hapur derën për të zgjatur qëndrimin e tij në Etihad, por thotë se ai duhet të fitojë të drejtën të qëndrojë me një sezon të suksesshëm në 2020-21.

Guardiola filloi karrierën e tij si trajner në Camp Nou, duke fituar 14 trofe të mëdha midis 2008 dhe 2012, duke përfshirë tre tituj në La Liga dhe dy trofe të Ligës së Kampionëve .

Ai krijoi padyshim një nga ekipet më të mëdha në histori gjatë asaj kohe, duke marrë më të mirën nga emra si Messi, Xavi, Iniesta, Sergio Busquets dhe Gerard Pique ndërsa zbatoi filozofinë e tij ‘tiki-taka’.

Guardiola përjashton mundësinë e kthimit: “Koha ime si trajner i Barcelonës ka mbaruar”

Sidoqoftë, trajneri i Cityt insiston se ai e ka mbyllur librin në kapitullin e tij te Barça njëherë e përgjithmonë, dhe se ai do të kthehet në klub vetëm si tifoz.

“Periudha ime si trajner i Barcelonës ka mbaruar. Unë mendoj se një herë në jetë duhet të bësh disa gjëra”, ka thënë fillimisht Guardiola të shtunën pasdite.

“Ka njerëz të pabesueshëm që mund të jenë në krye atje, tani për shembull Ronald Koeman”.

“Koha ime ka mbaruar, unë do të kthehem në qytetin tim vetëm për të parë klubin tim, vetëm për të parë ndeshjen”, përfundoi trajneri i njohur.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Formacionet zyrtare, Alaves – Barcelona: Koeman me katër sulmues

Formacionet zyrtare, Alaves – Barcelona: Koeman me katër sulmues

Vazhdon forma e dobët e Barcelonës. Në tabelë mund të shihet vetëm me iPhone 12!

Vazhdon forma e dobët e Barcelonës. Në tabelë mund të shihet vetëm me iPhone 12!