in

Interi nuk heq dorë nga Vidali

vidal
Loading...

Mesfushori kilian i Barcelonës, Arturo Vidal është rikthyer në radarin e klubit italian, Interit.

Vidal dhe Antonio Conte kanë punuar për disa vite tek Juventusi, por mund të bashkohen përsëri tek një skuadër tjetër italiane.

Bëhet fjalë për Interin, ku Conte ka marr detyrën e trajnerin, ndërsa Vidal po pëlqehet nga drejtuesit e klubit.

Kiliani nuk shihet pjesë e planeve të trajnerit Ernesto Valverde te Barcelona dhe Interi po e shikon me kujdes situatën.

Sipas mediave në Spanjë, hipoteza Vidal-Inter është më e drejtë se kurrë tani në këta afat kalimtar veror.

Nerazzurrët synojnë ta marrin lojtarin në huazim, pasi mesfusha pritet të ketë disa largime si Joao Mario, Borja Valero dhe Radja Nainggolan. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Mediat franceze: Barcelona ka këshilluar Neymarin të rebelohet dhe të bojkotojë stërvitjet e PSG-së

Mediat franceze: Barcelona ka këshilluar Neymarin të rebelohet dhe të bojkotojë stërvitjet e PSG-së

Zbulohet arsyeja pse Barcelona e refuzoi De Ligtin, kërkonte pagë më të madhe se Pique

Zbulohet arsyeja pse Barcelona e refuzoi De Ligtin, kërkonte pagë më të madhe se Pique