in

Ish-gjyqtari i njohur spanjoll, Oliver: Real Madridit iu mohua një penallti

Ish-gjyqtari i njohur spanjoll, Oliver: Real Madridit iu mohua një penallti
Loading...

Real Madridi u ankua se nuk iu dha një penallti në fillim të ndeshjes El Clasico kundër Barcelonës në Camp Nou dhe sipas ish-gjyqtarit spanjoll, Andujar Oliver, klubi madrilen kishte të drejtë.

Ivan Rakitic kapi Raphael Varanen dhe ish – gjyqtari Oliver mendon se kishte mjaft për një goditje në vend që të ishte dhënë.

“Ka një tërheqje nga Rakitic në  Varanen. Tërheqja është e qartë”.

“Me VAR, kjo është penallti, një penallti shumë e qartë”.

“Para kësaj, Varane kishte gjithashtu në dyluftim me Clement Lenglet, por në atë rast nuk kishte mjaftueshëm për një penallti”, ka thënë Oliver për Marca.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Zidane është i pamposhtur në Camp Nou

Zidane është i pamposhtur në Camp Nou

Valverde për barazimin e Barcelonës: Është normale që kemi vuajtur, ata kanë skuadër të madhe

Valverde për barazimin e Barcelonës: Është normale që kemi vuajtur, ata kanë skuadër të madhe