in

Koeman: Penallti nuk ishte. Kur dikush ju tërheq për fanelle nga përpara, ju duhet të bini përpara jo prapa

Koeman: Penalltia nuk ishte. Kur dikush ju tërheq për fanelle nga përpara, ju duhet të bini përpara jo prapa
Loading...

Ronald Koeman ka folur pas EL Clasicos së tij të parë si trajner i Barcelonës, ku pësoi humbje me rezultat 3-1.

Holandezi ka pasur kritika ndaj gjyqtarit të ndeshjes ku sipas mendimit të tij penalltia e dhënë në favor të Real Madridit nuk ishte.

“Penalltia është e pakuptueshme. Ne nuk kemi pasur vendime të VAR-it në favorin tonë në asnjë ndeshje”.

“A është një penallti? Për mua nuk është penallti, shpresoj që ta ma shpjegojnë mua VAR-in këtu në Spanjë”

“VAR mund të jetë shumë i mirë, por për të gjitha ekipet. Së pari është faulli i Ramosit ndaj Lenglet për kapje nga fanella. Edhe një herë, për mua nuk është penallti”.

“Është normale që lojtarët e Real Madridit të bëjnë më të mirën pasi gjyqtari të akordojë penallti. Nuk dua të flas më për këtë penallti. Ajo që është e qartë është se ka qenë vendimtare në ndeshje”, ka thënë Koeman për penalltinë e dhënë të Real Madridit.

taman

Ai u ndal të flas edhe për formacionin dhe zëvendësimet që bëri në këtë ndeshje.

“Ne u përpoqëm të gjenim thellësinë në krahë dhe të luanim midis linjave. Ne mund të jemi të lumtur pasi kemi luajtur një lojë të mirë”.

“Zëvendësimet? Ne kemi zgjedhur të japim më shumë freski me Ousmanen dhe Trincaon për të kërkuar depërtimet një me një. Ne e dinim se ishte e rrezikshme. Nuk e kam problem të humbas 1-3 ose 1-2”, ka thënë ai. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Eksperti i gjykimit, Andujar Oliver: Tërheqja e Lenglet ndaj Ramos ishte e lehtë, penalltia nuk duhej akorduar

Eksperti i gjykimit, Andujar Oliver: Tërheqja e Lenglet ndaj Ramos ishte e lehtë, penalltia nuk duhej akorduar

VIDEO: Skandaloze, shfaqet biseda e referit Munuera dhe dhomës “VAR”

VIDEO: Skandaloze, shfaqet biseda e referit Munuera dhe dhomës “VAR”