in

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Loading...

Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt.

Në fazën tjetër, Blaugranët do të luajnë ndaj njërës prej skuadrave që ka përfunduar në vend të dytë në grupin e vet.

Njëherësh, katalunasit nuk mund të luajnë kundër ekipeve spanjolle në këtë fazë, si edhe ndaj Borussia Dortmundit që ishte pjesë e grupit të tyre.

Më poshtë janë kundërshtarët e mundshëm të Barcelonës:

Tottenham Hotspur

Shakhtar DonetskDinamo Zagreb ose Atalanta (varësisht cila kualifikohet të mërkurën)

Bayer Leverkusen (nëse Atletico Madridi dështon të kualifikohet)

Napoli

Lyoni

Chelsea

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Notat e lojtarëve, Inter 1-2 Barcelona: Tobido lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Inter 1-2 Barcelona: Tobido lojtar i ndeshjes

Reagimi zemërthyer i Frenkie De Jong pasi Ajaxi u eliminua nga Liga e Kampionëve

Reagimi zemërthyer i Frenkie De Jong pasi Ajaxi u eliminua nga Liga e Kampionëve