La Liga vendosin datën e fundit kur duhet të rinis kampionati, në të kundërtën anulohet
in

La Liga vendosin datën e fundit kur duhet të rinis kampionati, në të kundërtën anulohet

Loading...

Spanja është vendi i dytë më i prekur nga coronavirusi në Evropë dhe numri i vdekjeve po rritet. 

Edhe pse nuk është radha për futboll, drejtuesit e La Ligas kanë vendosur një afat të fundit për rifillimin e kampionatit, normalisht nëse gjendja normalizohet deri atëherë.

Data e përzgjedhur nga presidenti i ligës spanjolle të futbollit si afat i fundit për të rinisur kampionati është 27 qershori, me ndeshjet që do të luhen çdo tri ditë.

Nëse nuk rifillohet kampionati deri në këtë datë, atëherë sezoni do të anulohet përfundimisht dhe nuk dihet nëse do të dorëzohet apo jo titulli i kampion.

Për momentin La Liga kryesohet nga Barcelona, që ka dy pikë më shumë se Real Madridi. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barca planifikon ta mbajë Dembelen edhe pas këtij sezoni

Barca planifikon ta mbajë Dembelen edhe pas këtij sezoni

Ronaldinho lirohet nga burgu pas 32 ditëve pasi pagoi 1.6 milion dollar

Ronaldinho lirohet nga burgu pas 32 ditëve pasi pagoi 1.6 milion dollar