in

Le Parisen akuzon Barcelonën për interesim të rrejshëm në Neymarin

Le Parisen akuzon Barcelonën për interesim të rrejshëm në Neymarin
Loading...

Gazeta franceze La Parisen ka akuzuar Barcelonën për interes të rremë për kthimin e Neymarit në Camp Nou.

Sipas një raporti në të përditshmen franceze, Barcelona ka krijuar në mënyrë të rreme interesin për të ri-nënshkruar me reprezentuesin brazilian.

E gjithë kjo sipas tyre ka ardhur pasi drejtuesin donin që të qetësojnë kapitenin e klubit, Lionel Messi, përpara sezonit të ri.

Messi raportohet se i ka thënë menaxherit Ernesto Valverde se dëshiron ta shohë Neymarit përsëri në klub, por asnjë ofertë zyrtare nuk është paraqitur tek Paris Saint-Germain.

Kampionët e La Ligës raportuan se i kanë ofruar PSG-së një marrëveshje lojtar plus-para që përfshin Philippe Coutinhon, megjithatë kjo u refuzua menjëherë nga skuadra franceze, të cilët po qëndrojnë në çmimin e tyre të kërkuar prej 200 milionë eurosh.

Interesimi për Neymar, nga rivalët e Real Madridit, është gjithashtu një faktor, sipas La Parisen, dhe Barcelona do të bëjë një ofertë të re për PSG-në javën e ardhshme.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-2 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona interesohen për Ruganin

Barcelona interesohen për Ruganin

Zyrtare: Coutinho nënshkruan për Bayernin

Zyrtare: Coutinho nënshkruan për Bayernin