in

Leo Messi lanson markën e tij të re të veshjeve, “The Messi Store”

Loading...

Se Lionel Messi ka një pasion për modën mund të shihet edhe në stilin e tij, gjithmonë në përputhje me tendencat e fundit.

Dhe aventura e tij e re sipërmarrëse, në sektorin e modës, tashmë është realitet, shkruan Gauch News.

Sulmuesi argjentinas i Barcelonës ka lansuar së fundmi markën e tij të veshjeve, e cila mban emrin e tij.

Kështu, profesioni i tij për biznes ka filluar të zgjerohet në sektorë të tjerë.

Njoftimi erdhi nga rrjetet sociale të tij, duke i informuar ata që koleksioni i parë i “The Messi Store” është tashmë i disponueshëm.

Gjithçka vjen në një moment qetësie, pas rikthimit të tij në fushë pas lëndimit dhe në funksion të ngjarjeve të ardhshme të Ligës së Kampionëve.

Në koleksionet e tij ka shumë këmisha me mëngë me detaje në të kuqe, blu të lehta dhe jeshile.

Ndër të tjerash, marka e tij ka nxjerrë në shitje edhe pantallona sportive, këmisha xhinse, xhaketa pak ‘alla bomber’ me ngjyra të ndryshme dhe gjithashtu fanella.

Messi duket se aspiron për segmente të larta: për sezonin vjeshtë-dimër çmimet e krijimeve të tij variojnë nga 36 euro për fanellat deri në 180 për një xhup me kapuç (çmimet në dyqanin online janë në dollarë).

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Eto’o: Nëse Xavi nuk bëhet trajner i Barcelonës, do ta vras

Eto’o: Nëse Xavi nuk bëhet trajner i Barcelonës, do ta vras

Si ushqehen lojtarët e Barçës

Si ushqehen lojtarët e Barçës