messi ballon dor 2019
in

Lionel Messi fiton Topin e Artë të gjashtë në karrierë

Loading...

Lionel Messi edhe zyrtarisht e ka fituar Topin e Artë të gjashtë në karrierë.

Ylli argjentinas arriti të merrte për të gjashtën herë në duart e tij çmimin prestigjioz dhe në të njëjtën kohë ka shkruar histori.

32-vjeçari është bërë lojtari i parë në histori të futbollit që arrin të fitojë gjashtë Topa të Artë.

Argjentinasi rivalizohej nga Cristiano Ronaldo që po ashtu kishte pesë trofe të tillë, por sonte asi i Barcelonës e ka kaluar.

Në garë për çmimin më të madh individual, ishin 30 lojtarë, por që Messi, portugezi dhe Virgil van Dijk ishin në listë të ngushtë.

Reprezentuesi i Argjentinës tani me këtë Top të Artë të fituar duket se do ta mbyllë karrierën e tij pa u rivalizuar nga askush, pasi Ronaldo tashmë është 34-vjeçar dhe mund mos ta arrijë topin e tij të gjashtë. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Tifozët e Atletico Madridit me baner thumbues ndaj Griezmannit

Tifozët e Atletico Madridit me baner thumbues ndaj Griezmannit

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron