HAHAHAHAHAHA

Lojtarët e Real Madridit ftojnë Neymarin t’u bashkohet në Bernabeu

Lojtarët e Real Madridit ftojnë Neymarin t’u bashkohet në Bernabeu
Loading...

Lojtarët e Real Madridit kanë biseduar me Neymarin për të bindur yllin e Paris Saint-Germain për t’u bashkuar me ta në Bernabeu, thonë burimet për ESPN FC.

Drejtori sportiv i skuadrës franceze, Leonardo ka konfirmuar se klubi i tij do të shesë brazilianin përpara për çmimin e duhur këtë verë, dhe zyrtarët në Madrid dhe në Barcelonë po përpiqen të negociojnë një marrëveshje.

Ndërkohë, banderolat anti-Neymar u ndezën gjatë fitores 3-0 të kampionëve të Ligue 1 ndaj Nimes në fundjavë, duke demonstruar mungesën e durimit të disa tifozëve me lojtarin.

Një rikthim në Camp Nou duket se ishte lëvizja më e mundshme e 27-vjeçarit më herët gjatë verës, por Madridi është gjithnjë e më i sigurt se mund të përfitojnë nga një marrëdhënie e tendosur midis hierarkive të Barcës dhe PSG-së, pas kalimit të diskutueshëm të sulmuesit në Paris dy vite më parë .

Mbrojtësi i Barcës, Gerard Pique javën e kaluar i bëri thirrje ish-shokut të tij të skuadrës që të flasë publikisht dhe të shtyjë në rikthimin e tij “të ndërlikuar” në Camp Nou, me bordin e Blaugrana të paaftë për të përputhur çmimin e kërkuar të PSG-së dhe duke shpresuar që të bëjë një marrëveshje me shkëmbim lojtarësh.

Nga ana tjetër gjithashtu është e pamundur që Madridi të mund të përputhet me tarifën prej 222 milionë eurosh me rekord botëror të paguar nga PSG-ja dy vjet më parë, pasi nuk ishte në gjendje të gjente 180 milionë që Manchester United kërkoi për Paul Pogba përpara se të mbyllej afati kalimtar në javën e kaluar në Ligën Premier.

Burimet thonë se Madridi tani është më afër për ta transferuar Neymarin përpara se të mbyllet tregu i verës në Spanjë më 2 shtator, dhe anëtarët e skuadrës gjithashtu janë duke thirrur brazilianin direkt për t’i thënë atij se ai do të ishte i mirëpritur në Bernabeu.

Neymar është një objektiv i gjatë i presidentit të Madridit, Florentino Perez, i cili ka provuar në shumë raste të nënshkruajë me yllin shumë të përfolur, si para ashtu edhe pasi ai u bashkua me Barça nga Santos në 2013. 


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
avokat neymar

Avokatët e Neymarit gjenden në Spanjë për të biseduar me Barcelonën

Barcelona po e mendon largimin e Riqui Puig

Barcelona po e mendon largimin e Riqui Puig