BOSSBOSS

Luis Suárez barazon Samitier-in në listën e të gjitha kohërave

Me golin e tij kundër Eibar, sulmuesi uruguaian ka arritur 184 gola për Barçën duke marrë kështu pozitën e katërt në historinë e klubit.

Luis Suárez barazon Samitier-in në listën e të gjitha kohërave
Loading...

Sezoni i shkëlqyer i Luis Suisrez vazhdon. Pas ndeshjes së tij kundër Interit dhe golit të tij të shkëlqyeshëm kundër Sevilla, sulmuesi uruguaian shënoi edhe një herë në fitoren 3-0 ndaj Eibar në Ipurua për të marrë gjithsej 184 golat e tij për Barça, duke barazuar legjendën e klubit Josep Samitier në vendin e katërt në listën e të gjitha kohërave nga lista e golëshënuesve të FC Barcelona, përcjellë barcelona.al.

184 gola në 256 ndeshje

Që nga mbërritja në verën e vitit 2014, Uruguai ka luajtur 256 ndeshje si Blaugrana dhe ka shënuar 136 gola në kampionat, 22 në Champions League, 19 në Copa del Rey, pesë në Kupën e Klubit Botëror FIFA dhe një në Spanjolle dhe Superkupat Evropiane.

Këpuca e artë dhe Pichichi në vitin 2016

40 golat e Suárez në sezonin 2015/16 ishin të mjaftueshme për të qenë golashënuesi më i mirë dhe golashënuesi më i mirë në Evropë, duke pretenduar çmimet e Këpucës të Artë dhe Pichichi. Tani me 184 gola ai është i treti në listën e të gjitha kohërave Ladislau Kubala më 194 në pamjet e tij me César në të dytën me 2323 gola dhe askush tjetër përveç Leo Messi të dalë nga vendi i parë me 605 gola të pabesueshëm pas golit të tij në Ipurua të Shtunën./barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
eibar barca msg

Barcelona fiton ndaj Eibar me rezultat 3-0, shkëlqejnë treshja MSG

Kuiz: A mund të vendosni në renditje golashënuesit kryesorë të Barçës në të gjithë kohën?

Kuiz: A mund të vendosni në renditje golashënuesit kryesorë në historinë e Barçës?