in

Mediat spanjolle ‘gozhdojnë’ Barcelonën pas humbjes ndaj Bayern Munich ku pranuan tetë gola: Turpërim historik!

Mediat spanjolle ‘gozhdojnë’ Barcelonën pas humbjes ndaj Bayern Munich ku pranuan tetë gola: Turpërim historik!
Loading...

Mediat spanjolle e kanë sulmuar ashpër Barcelonën pas humbjes turpëruese ndaj Bayern Munich me rezultat 8-2.

Ndeshja e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, nga shumë kush është konsideruar si finale para finales, por nuk doli ashtu.

Bayern Munich e fitoi çdo pjesë lojë me rezultat 4-1, duke shënuar një prej fitoreve më të thella në histori në Ligës së Kampionëve.

E përdishtmja katalunase Mundo Deportivo, humbjen e ka titulluar: “Rezultatet turpërues për Barçën në Champions!”.

Mediat spanjolle ‘gozhdojnë’ Barcelonën pas humbjes ndaj Bayern Munich ku pranuan tetë gola: Turpërim historik!

Tjetër gazetë lokale nga ky qytet Sport e ka titulluar artikullin e tyre: “Kasaphane historike për Barcelonën”.

Edhe mediat tjera nga qyteti i madridit kanë qenë kritikë me humbjen e thellë të pesë herë kampionëve.

barca turp2

Marca e ka titulluar pas ndeshje artikullin e tyre me këtë titull: “Turpërim për histori: Bayern fiton 8-2 ndaj Barcelonës!”.

barca turp3

E fundit por jo nga rëndsia, AS, artikullin kryesor e ka titulluar:” Turpërim historik i Barçës!”.

barca turp4

Nuk mbahet mend që Barcelona ta ketë humbur ndonjë ndeshje në Evropë me këtë rezultat. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-2 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Statistika, analizë dhe parashikim: Barcelona – Bayern Munich

Statistika, analizë dhe parashikim: Barcelona – Bayern Munich

Pique: Jam gati të largohem, kemi prekur fundin

Pique: Jam gati të largohem..