in

Messi barazon rekordin e madh të Peles për golat e shënuar për një skuadër të vetme

Messi barazon rekordin e madh të Peles për golat e shënuar për një skuadër të vetme
Loading...

Lionel Messi ka barazuar një rekord të madh të legjendës braziliane, Pele, sa i përket golave të shënuar për vetëm një skuadër.

Barcelona nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 ndaj Valencias në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në La Liga.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lionel Messi (45+) dhe Ronald Araujo (52’) për vendasit, ndërsa Mouctar Diakhaby (29’) dhe Maximiliano Gomez (69’) për mysafirët.

Edhe përkundër barazimit, goli i Messit ka peshën e një rekordi të madh, i cili mbahej për shumë vite nga legjenda Pele.

Messi tashmë ka barazuar rekordin e Peles për gola të shënuar për një skuadër të vetme.

Ylli argjentinas ka shënuar 643 gola për Barcelonën, ndërsa Pele i kishte shënuar me Santos

Goli i Messit erdhi nga loja me kokë, pas një topi të kthyer nga portieri pas pritjes së penalltisë së argjentinasit.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Hidhet shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve: Barça përballë PSG-së, lehtë për Realin dhe Juventusin

Hidhet shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve: Barça përballë PSG-së, lehtë për Realin dhe Juventusin

Philippe Coutinho

Barcelona përfundimisht ka vendosur për ta shitur Philippe Coutinho