in

Messi barazon rekordin e Ronaldos për më shumë het-trik në histori të La Ligas

Lionel Messi ka barazuar një rekord të madh të rivalit të tij kryesor, Cristiano Ronaldo.

Ylli argjentinas ka shkëlqyer në takimin ndaj Celta Cigos, i vlefshëm për javën e 13-të në La Liga.

Messi ka arritur të shënoj het-trik në këtë takim brenda 48 minutave, ku goli i parë nga penalltia, ndërsa i dyti dhe i treti nga gjuajtja e lirë.

Kapiteni i katalunasve golat i shënon në minutat 23′, 45′, 48 për të kompletuar het-trikun numër 34 në La Liga.

Me këtë het-trik Messi barazon rekordin e rivalit të tij të madh, Cristiano Ronaldo.

Ylli i Juventusit gjatë kohës sa ishte lojtar i Real Madridit për nëntë sezone arriti të shënojë 34 het-trika.


Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Po ngarkohet...

0

Komente

0 komente

Rivaldo: MSG nuk mund të arrijë nivelin e MSN-së, Neymar më vendimtar se Griezmanni

Rivaldo: MSG nuk mund të arrijë nivelin e MSN-së, Neymar më vendimtar se Griezmanni

Luis Suarez: Do të jetë më mirë nëse Barcelona të sjellë konkurrencë në pozicionin tim

Luis Suarez: Do të jetë më mirë nëse Barcelona të sjellë konkurrencë në pozicionin tim