in

Messi më i miri: Barcelona 5-1 Ferencvaros, notat e lojtarëve

Messi më i miri: Barcelona 5-1 Ferencvaros, notat e lojtarëve
Loading...

Barcelona e ka mposhtur Ferencvarosin me rezultat 5-1 në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Golat për katalunasit i shënuan, Lionel Messi, Ansu Fati, Philippe Coutinho, Pedri dhe Ousmane Dembele, derisa për mysafirët shënoi Ihor Kharatin.

Barcelona natyrisht se ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën  7.22, me Ferencvarosin që u vlerësua 6.10.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Messi që shënoi dhe asistoi nga një herë, duke marrë notën maksimale, 10.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte mbrojtësi mysafir, Adnan Kovacevic me vlerësimin 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

ba
fere
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Vazhdon përplasja Koeman – Messi: Holandezi i kërkon argjentinasit të luajë më mirë

Vazhdon përplasja Koeman – Messi: Holandezi i kërkon argjentinasit të luajë më mirë

Barcelona – Real Madrid, dy skuadrat me disa mungesa – formacionet e mundshme të El Clasico

Barcelona – Real Madrid, dy skuadrat me disa mungesa – formacionet e mundshme të El Clasico