in

Messi me mesazh lamtumirës për Vidalin

Messi me mesazh lamtumirës për Vidalin
Loading...

Lionel Messi ka postuar një mesazh lamtumirës për Arturo Vidalin që po e mbyllë kalimin te Interit.

Mesfushorit kilian iu konfirmuar nga trajneri Ronald Koeman se nuk është në planet e tij, duke u larguar kështu nga Camp Nou.

Antonio Conte në anën tjetër e dëshironte ribashkimin me Vidalin, pasi që të dy ishin pjesë e Juventusit, ndërsa tani do të ribashkohen te Nerazzurët.

Messi ka përdorur rrjetet sociale për t’i thënë lamtumirë kilianit, duke e përshkruar si një aventurë fantastike të tij.

“Unë vetëm ju njihja nga përballja me njëri-tjetrin dhe gjithmonë më dukeshe si fenomen, por më vonë pata fatin t’ju takoja personalisht dhe më befasuat edhe më shumë”, ka shkruar 33-vjeçari.

“Ato ishin dy vjet që ndanin shumë gjëra dhe ju e vutë re veten tuaj. Dhoma e veshjes do të ketë mall për ju”.

“Ju uroj të gjitha të mirat në këtë fazë të re në klubin tuaj të ri. Ne do të ndërpresim shtigje përsëri, me siguri”, ka shkruar më tej Messi.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Juve dhe Barca janë pajtuar për çmimin e Luis Suarez

Juve dhe Barca janë pajtuar për çmimin e Luis Suarez

Vidal kompleton testet mjekësore, në pritje të nënshkrimit

Vidal kompleton testet mjekësore, në pritje të nënshkrimit