in

Messi zyrtarisht nuk luan ndaj Interit

Messi zyrtarisht nuk luan ndaj Interit
Loading...

Interi do të jetë nikoqir i Barcelonës për përballjen në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja që zhvillohet nesër (10 dhjetor) në Giusseppe Meaza do të jetë ajo kthyese në kuadër të Grupit F.

Blaugranasit janë kualifikuar edhe zyrtarisht në 1/16 e finales për garën më të rëndësishme në Evropë, derisa kanë publikuar edhe listën e lojtarëve të ftuar për takimin e nesërm.

Lionel Messi dhe Gerard Pique janë lënë në pushim nga Ernesto Valverde, gjersa Jordi Alba, Ousmane Dembel dhe Nelson Semedo janë të lënduar.

Natyrisht se mungesa e gjashtë herë fituesit të Topit të Artë do të jetë e ndjeshme, por që do të jetë një shpresë për Interin që të arrijë kualifikimin.

Barcelona aktualisht është lider i grupit me 11 pikë, Interi me Bourssia Dortmundin me nga shtatë dhe Slavia Praga me vetëm dy sosh.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Valverde pritet t’i pushojë yjet, mund të bëjë nëntë ndryshime kundër Interit

Valverde pritet t’i pushojë yjet, mund të bëjë nëntë ndryshime kundër Interit

inter barcelona champions

Formacionet e mundshme: Inter – Barcelona, dy skuadrat me mungesa të mëdha