in

Ndeshjet kundër Mallorca dhe Leganés gjithashtu do të luhen pa publik!

Loading...

La Liga ka njoftuar zyrtarisht se dy ndeshjet e rradhës në Divizionin e Parë dhe të Dytë në Spanjë do të luhen pas dyerve të mbyllura si një masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit, transmeton barcelona.al.

Vendimi do të ndikojë në javët 28 dhe 29 në kalendarin e ndeshjeve me lojën e së martës midis Eibar dhe Real Sociedad që luhet pas dyerve të mbyllura. Si rezultat, lojërat e Barças kundër Mallorca në stadiumin Son Moix dhe ndeshja kundër Leganés në Camp Nou do të luhen pas dyerve të mbyllura.

Një njoftim për shtyp nga La Liga, të cilët janë në kontakt të përhershëm me Ministrinë e Shëndetësisë”, përshkruan masat e përcaktuara nga organi më i lartë administrativ i sportit të Spanjës “Consejo Superior de Deportes” që synojnë të parandalojnë përhapjen e koronavirusit.

La Liga ka njoftuar gjithashtu se “që prej disa javësh më parë, në bashkëpunim me UEFA-n janë bërë plane alternative për rirregullimin e ndeshjeve nëse autoritetet shëndetësore vendosin të shtyjnë ndeshjet.”./barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona vs Napoli do të luhet pas dyerve të mbyllura, pa publikun!

Barcelona vs Napoli do të luhet pas dyerve të mbyllura, pa publikun!

Barcelona nxjerr në shitje Griezmann-in

Barcelona nxjerr në shitje Griezmann-in