in

Neymar detyrohet të paguajë tatime në Spanjë në vlerë prej 35 milionë eurove

neymar euro
Loading...

Neymar është urdhëruar ta paguajë thesarin e shtetit spanjoll 35 milionë euro për parregullsitë tatimore gjatë transferimit te Paris Saint-Germain nga Barcelona.

Sulmuesi 27-vjeçar është paralajmëruar me konfiskim të gjërave personale dhe bllokim të xhirollogarive bankare për shlyerjen e detyrimeve tatimore në Spanjë.

Sipas Mundo Deportivo, autoritetet tatimore spanjolle kanë pohuar se braziliani u detyrohet 35 milionë euro gjatë katër viteve që kaloi si rezident në shtetin spanjoll.

Gjigantët e La Ligas pretendojnë se francezët u detyrohen 26 milionë euro nga kontrata e arritur mes palëve, por që francezët nuk dëshirojnë t’i paguajnë shkaku i mos përmbushjes së pritshmërive prej lojtarit.

Thashethemet e fundit thonë se klubi i drejtuar nga Ernesto Valverde ka ofruar një marrëveshje për huazimin e sulmuesit.

Ndryshe, Neymar pas probleme me klubin është rikthyer në stërvitjet te kampioni i Francës.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
neymar juventus

Babai i Neymarit do të takohet me drejtuesit e Juventusit

Barcelona Atletico Reali

Barcelona, Atletico dhe Real Madrid: Si duken tri skuadrat e mëdha para fillimit të sezonit 2019/20