in

Neymar te Juventusi – babai i tij do të udhëtojë drejt Torinos!?

Babai i Neymarit drejt Torinos, braziliani mund të transferohet te Juve
Loading...

Neymar thuhet se mezi po pret që gjatë verës të largohet nga kampioni francez, ku ishte rapotuar se shumë shpejt do të rikthehet te Barcelona.

Mediat italiani kanë shkruar sot se babai i futbollistit tashmë ka kontaktuar me kampionët italian. Në të vërtetë, Neymar Sr gjatë ditëve të ardhshme do të udhëtojë drejt Torinos.

Kështu njofton së paku RAI Sport, i cili zbuloi përmes mediave sociale se “Babai i Neymarit po udhëton nëpër Evropë për të hulumtuar disa klube”.

“Pas Barçës që dëshiron ta transferojë, por që është shumë e vështirë, në garë kanë hyrë edhe Real Madridi dhe Bayern Munichi”.

“Tani ai pritet të vjen edhe në Torino. Ai do të takohet (drejtori sportiv Fabio) Paraticin e Juventusit”, njofton radio italiane.

Ndryshe, Juve së fundi ka nënshkruar me kapitenin e Ajaxit, Matthijs de Ligt gjersa ditë më parë si lojtar të lirë e transferoi ish-mesfushorin e Arsenalit, Aaron Ramseyn.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
coutinho 2

Coutinho me dy veprime shkakton spekulime se do të largohet nga Barcelona

Alaba, objektivi kryesor i Barcelonës për mbrojtjen

Alaba, objektivi kryesor i Barcelonës për mbrojtjen