in

Nuk po kuptoj!Nuk po kuptoj! Për të qarëPër të qarë Më pëlqenMë pëlqen

Neymari dhe Barcelona do të takohen në gjykatë

neymar
Loading...

Futbollisti i Paris Saint-Germainit dhe gjiganti katalonas po e padisin njëri-tjetrin për transferimin e brazilianit në Paris para dy vjetëve.

Neymari dhe Barcelona do të takohen në gjykatë vetëm tri javë pasi tentimet e klubit spanjoll për ta kthyer brazilianin në skuadër dështuan. Konflikti mes tyre po vazhdon, përkundër spekulimeve se Barcelona do të tentojë ta kthejë Neymarin në skuadër sërish verën tjetër.

Megjithatë, futbollisti dhe klubi do të përballen kokë më kokë më 27 shtator në orën 10 të mëngjesit në një seancë gjyqësore në Barcelonë, pasi që Neymari e ka paditur Barcelonën për 26 milionë euro e Barcelona Neymarin për 75 milionë euro.

Nëse sulmuesi do të ishte kthyer te klubi që e solli atë në Evropë nga Brazili në vitin 2013, pritej që të dyja palët t’i tërhiqnin paditë e tyre. Megjithatë, pasi që Neymari mbeti në Paris, paditë ligjore do të vazhdojnë më tutje.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Pogba, Barca, Zidane, Juventus – fituesit dhe humbësit e afatit kalimtar veror

Pogba, Barca, Zidane, Juventus – fituesit dhe humbësit e afatit kalimtar veror

Leo Messi

Zbulohet plani për të rikthyer Messin sa më shpejt nga dëmtimi