in

Notat e lojtarëve: Getafe 0-2 Barcelona, Arthur Melo më i miri

Loading...

Barcelona e ka mposhtur Getafen në kuadër të javës së shtatë në La Liga me rezultat 0-2.

Gola në këtë takim për Blaugranasit i shënuan Luis Suarez në minutën e 41-të dhe Junior Firpo (49’).

Barcelona ishte dukshëm skuadër më e mirë në fushë, derisa mori notën e përgjithshme 7.03, ndërsa Getafe u vlerësua me 6.34.

dejong barca getafe

Lojtari më i dalluar në këtë takim ishte anëtari i katalunasëve, Arthur Melo, me notën 7.9.

Nga ana tjetër, lojtari me paraqitjen më të dobët në këtë ndeshje ishte anëtari i Getafes, Angel Rodriguez, me vlerësimin 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

getafe notat
Notat e lojtarëve të Getafes (Foto: SofaScore)
barcelona notat
Notat e lojtarëve të Barcelonës (Foto: SofaScore)
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
william chelsea

Barcelona kurrë më afër transferimit të Willianit

Dembele në dyshime për ndeshjen ndaj Interit në Ligën e Kampionëve

Dembele në dyshime për ndeshjen ndaj Interit në Ligën e Kampionëve