in

Parasezoni 2019/20 fillon të dielen në mëngjes

pique
Loading...

Testet fizike dhe mjekësore janë caktuar të dielen në terrenin e trajnimit Ciutat Esportiva Joan Gamper.

Sezoni 2019/20 fillon në veprim neserë, më 14 korrik, në orën 9:00 të mëngjesit, me katërmbëdhjetë lojtarët e parë të ekipit të parë që duhet të kthehen për detyrë, së bashku me pesë nga Barça B, transmeton barcelona.al

Puna do të fillojë me ekzaminimet rutinë mjekësore dhe fizike, të cilat nuk do të jenë të domosdoshme në rastin e nënshkrimeve të reja, të cilët tashmë kanë bërë testet dhe nuk do të raportojnë për detyrë deri të nesërmen, të hënën 15, kur Ernesto Valverde do të jetë gati për të drejtuar sesionin e parë të trajnimit në orën 9:30.

Menaxheri do të kalojë një javë me këta lojtarë në përgatitje për udhëtimin në Japoni më 20 korrik për dy ndeshjet e Rakuten Cup kundër Chelsea dhe Vissel Kobe.

Lojtarët që ishin në detyrë në Copa América në Brazil do t’u jepen disa kohë shtesë për t’u çlodhur dhe do të bashkohen me shokët e tyre të skuadrës më vonë.

Lojtarët e parë të ekipit që do të fillojnë të punojnë këtë të diel janë Ter Stegen, Semedo, Piqué, Rakitic, Sergio Busquets, Todibo, Dembélé, Rafinha, Malcom, Lenglet, Jordi Alba, Sergi Roberto, Aleñá dhe Umtiti.

Lojtarët e Barça B që do të trajnohen me ekipin e parë gjatë kësaj periudhe fillestare të parasezonit janë Iñaki Peña, Oriol Busquets, Collado, Riqui Puig dhe Carles Pérez./barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messi grizi

Messi ishte një prej arsyeve pse Griezmann e refuzoi Barcelonën në vitin 2018

Griezmann flet si futbollist i Barcelonës: Do të jetë kënaqësi të luaj përkrah Messit

Griezmann flet si futbollist i Barcelonës: Do të jetë kënaqësi të luaj përkrah Messit